Akademia Małego Kuchcika

4 czerwca 2014 do naszego Przedszkola zawita Akademia Małego Kuchcika.

Projekt Akademia Małego Kuchcika prowadzony jest przez mistrza kuchni i dziennikarza specjalizującego się w tematyce kulinarnej Carlosa Gonzaleza Tejerę, którego wspierać będzie syn – także kucharz i miłośnik dobrego jedzenia. Mistrz opowiadać będzie dzieciom o potrzebie dobrego i zdrowego jedzenia, o konieczności jedzenia produktów smacznych, wysokojakościowych zarówno mięsa czy wędlin, jak i warzyw czy owoców, a także pieczywa. Wsparciem dla kucharzy będą klauni, którzy w przerwach pomiędzy zadaniami kulinarnymi będą zabawiać dzieci.

Planowany przebieg:
Przedszkolaki podzielone zostaną na 3 grupy, które po kolei będą pod okiem Carlosa Gonzaleza Tejery i jego pomocnika przygotowywać autorskie wersje kanapek. Kulinarne warsztaty zakończą się profesjonalnym konkursem w ramach, którego wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom Małego Kuchcika. W czasie kiedy jedna grupa przedszkolaków będzie na warsztatach kulinarnych pozostałe dwie grupy będą bawić się w swoich salach z klaunami. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci będą książeczki kolorowanki i książeczki z bajeczkami rozdawane przedszkolakom w trakcie imprezy.

Więcej informacji:
http://www.qafp.pl/wiadomosc,akademia-malego-kuchcika.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia przedszkolne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.