Konferencja OSOBA w Akademii Pedagogiki Specjalnej

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej zaprasza na Międzynarodową Konferencję Pedagogiki Specjalnej z cyklu OSOBA. W tym roku tematem przewodnim jest „Jedność w różnorodności – idea i rzeczywistość 30 lat edukacji integracyjnej w Polsce”. Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r. na terenie APS. Podczas IV sesji plenarnej pani Anna Florek wygłosi wykład „Dylematy edukacji włączającej. 30-letnie doświadczenia Społecznego Przedszkola Integracyjnego„. W części warsztatowej pani Katarzyna Hamerlak poprowadzi warsztat „Diagnoza dziecka z autyzmem” a panie Anna Gromadzka i Monika Rosińska poprowadzą warsztat „Wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka w wieku przedszkolnym”.

Konferencja jest kontynuacją naukowych spotkań organizowanych od 2003 roku, których celem jest wieloaspektowa dyskusja i wymiana doświadczeń w zakresie poznawania fenomenu niepełnosprawności. W roku 2019, nawiązując do 30. rocznicy edukacji integracyjnej w Polsce, podejmowane będą wielowątkowe rozważania tematyczne nad tradycją i współczesnością pedagogiki specjalnej.

Nasze uczestnictwo jest też częścią wydarzeń związanych z obchodami 30-lecia działalności Społecznego Przedszkola Integracyjnego i 10 lat istnienia Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA.

Więcej informacji o konferencji pod tym adresem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności Fundacji, Szkolenia prowadzone przez Fundację, Terapia behawioralna i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.