Kochane Przedszkolaki, czyli list do dzieci

Tak się złożyło, że nie możemy spotykać się w przedszkolu. Pamiętacie, jak rozmawialiśmy o tym, że trzeba dbać o zdrowie, myć dokładnie ręce i uważać na wirusy? No właśnie. Lekarze i różni mądrzy ludzie, którzy znają się na bezpieczeństwie powiedzieli, że najlepiej będzie jeżeli przez jakiś czas zostaniemy w domach. Na pewno mają rację! Jest choroba, która krąży wokół nas  i, którą łatwo się zarazić. I dlatego musimy uważać.

Nie możemy się spotykać, ale możemy o sobie myśleć, rozmawiać przez telefon, pisać do siebie listy. Możemy też kontaktować się przez Internet. Panie i panowie z przedszkola zapraszają Was, Drogie Przedszkolaki, do zabawy na odległość. Właśnie przy pomocy Internetu. Na czym to polega?

Najpierw musimy poprosić o pomoc Waszych Kochanych Rodziców, starsze Rodzeństwo lub osoby, które opiekują się Wami, kiedy nie przychodzicie do przedszkola.

Po pierwsze:

Przygotujcie zeszyt – sami  wybierzcie jaki. Możecie znaleźć go w domu lub poprosić starszych o kupienie go w sklepie. Na pierwszej stronie napiszcie:

Domowe zadania przedszkolne

i podpiszcie się, żeby było wiadomo, do kogo zeszyt należy.

Po drugie:

Poproście Rodziców, żeby każdego dnia sprawdzili co jest napisane na stronie Internetowej naszego przedszkola. A co tam będzie? Specjalnie dla Was wymyślone zadania i zabawy! Niektóre zadania będziecie mogli wykonać całkiem sami. Będą też takie, w których zrobieniu pomogą Wam starsi – Rodzice albo Rodzeństwo.

Po trzecie:

Po co te zeszyty? Na górze pierwszej kartki napiszecie:

Domowe zadanie 1
środa

a pod spodem przyklejcie, narysujcie albo napiszcie coś, co będzie związane z zadaniem na ten dzień. A potem będzie: Domowe zadanie 2, Domowe zadanie 3 i tak dalej.

Po czwarte:

Zeszyty przyniesiecie do przedszkola, kiedy już będziemy mogli się w nim spotkać. Będziemy bardzo ciekawi, jak poradzicie sobie z naszymi zadaniami. Będziemy o nich rozmawiać, oglądać Wasze rysunki i przyklejanki. A może też zdjęcia, które wkleicie do zeszytu?

Po piąte:

Zadanie na każdy dzień – kalendarz pogody. Zbliża się wiosna i na pewno wiele ciekawego dzieje się w przyrodzie. Przy każdym domowym zadaniu narysujecie symbol pogody, np. słońce- kiedy będzie piękny słoneczny dzień, chmurę- kiedy dzień będzie pochmurny i tak dalej. Napiszcie w zeszycie, którego dnia znajdziecie pierwszy wiosenny kwiatek. Odszukajcie z Rodzicami jego nazwę, narysujcie kwiatek w zeszycie. Albo wklejcie jego zdjęcie. Jak chcecie.

Życzymy Wam dużo zdrowia i dobrej zabawy przy naszych Internetowych zadaniach. Pierwsze zadanie już w środę 18 marca. Tęsknimy za Wami. Do zobaczenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia przedszkolne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.