Artykuły n.t Potrzeb dzieci i edukacji przez gry

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi publikacjami, które ukazały się w kwartalniku Meritum 1/2016:

  • Anna Florek „Dziecko w grupie, czyli o przedszkolu dla dzieci”. Artykuł skupia się na potrzebach dzieci, które powinno zaspokajać przedszkole a w szczególności o tym, że dziecko potrzebuje bezpiecznego miejsca, mądrych i życzliwych wychowawców a także zagospodarowania przestrzeni sprzyjającej samodzielności. Pani Anna pisze również, że przedszkolak potrzebuje zasad oraz potrzebuje być w otoczeniu starszych i młodszych od siebie, silniejszych i słabszych również, że chce coraz więcej wiedzieć, umieć, rozumieć i dlatego zadaje pytania. Poruszona jest kwestia, że dziecko potrzebuje rodziców w przedszkolu oraz że współpraca zespołu warunkiem dobrej pracy Przedszkola. Artykuł można pobrać tutaj.
  • Marcin Dębiński „grajMY z Emocjami – o roli gier w pracy wychowawcy nad uzyskaniem dojrzałości szkolnej dziecka”. Autor prezentuje wskazówki ułatwiające dzieciom granie a w szczególności radzenie sobie z emocjami jakie powstają w trakcie rozgrywki. Przedstawione są zarówno zarówno sposoby oparte na odpowiednim doborze gier jak i te oparte na zachowaniu graczy (zwłaszcza dorosłych). Artykuł można pobrać tutaj.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Publikacje Fundacji i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.