Recenzja książki dziecko w grupie

W swojej książce Dziecko w grupie, Anna Florek dzieli się doświadczeniami z pracy w przedszkolu integracyjnym. Wielkim walorem tej pozycji jest prosty, przystępny język, który wprowadza nas niekiedy w bardzo trudne i złożone aspekty funkcjonowania systemu przedszkola w zakresie współpracy trzech podmiotów: dzieci, rodziców i nauczycieli.
Zagadnienia merytoryczne podane są w sposób bardzo przejrzysty, wsparte przykładami zaczerpniętymi z życia, co czyni je zrozumiałymi nawet dla osób, które zawodowo nie są związane z wychowaniem przedszkolnym. Niezwykle ważne jest dla mnie, że z przekazu autorki oprócz rzetelnej wiedzy psychologicznej. przebija otwartość. Wrażliwość, uważność i głębokie, mądre po ludzku, spojrzenie na najistotniejsze sprawy dzieci i ich rodziców Gdybym dziś była mamą małego dziecka, lub jako specjalista zajmowała się dzieckiem z problemami rozwojowymi. Bez wahania powierzyłabym je Autorce i |ej Zespołowi. w przeświadczeniu, że spotka je tam wszystko co najlepsze.

Urszula Moszczyńska, psycholog dziecięcy, pracownik i dyrektor PPP w Warszawie, prowadząca szkolenia dla rodziców i nauczyciel, popularyzatora wiedzy o wychowaniu i przyjaznej dziecku edukacji w mediach i czasopismach fachowych, ekspert MEN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.