Pierwszy tydzień wiosny w grupie 1

W poniedziałek powitała nas Wiosna. Tego dnia przygotowaliśmy zajęcia związane ze zmianą pór roku. W ramach wiosennego koncertu muzycy zaprezentowali nowy instrument – Róg oraz ciekawe opowiadania, piosenki i utwory na instrument dęty z towarzyszeniem śpiewu i akompaniamentu pianina. Było ciepło i słonecznie i dzieci chętnie bawiły się w ogródku przedszkolnym.

We wtorek w całym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Wody. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na niebiesko. Czytaliśmy „Przygody kropli wody” M. Terlikowskiej, robiliśmy różne doświadczenia z wodą (np. mieszanie kolorów w misce z wodą) oraz prace plastyczne. Dzieci wiedzą, że woda jest potrzebna do mycia, wzrostu roślin i ogólnie do życia oraz że należy ją oszczędzać.

We środę dzieci rozmawiały o wiosennej pogodzie oraz bawiły się kolorowymi chustami przy muzyce i uczyły nowej piosenki o wiośnie. Potem wspólnie wykonały tęczę malując swoje ręce farbami i robiąc pieczątki.

We czwartek odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zwierząt i ptaków. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta budzą się z zimowego snu. Po wysłuchaniu piosenki „Kle, kle boćku” wykonały z plasteliny, kamieni i muszelek zwierzątka według własnego pomysłu.

W piątek nadszedł czas na podsumowanie zajęć o Wiośnie. Dzieci grały na instrumentach perkusyjnych wcielając się w postacie zwierząt z opowiadania o Wiośnie (według modelu mobilnej rekreacji muzycznej). Poza tym liczyliśmy ile dni będzie trwała nowa pora roku oraz rozmawialiśmy o tym, co się zmienia w przyrodzie, gdy zaczyna się Wiosna. Dzieci wyobrażały sobie jakby wyglądały jako „WIOSNA” i utrwaliły to na rysunkach. Niektórzy wykonali zamek z kartonu i malowali go farbami. Po południu dzieci uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Mały Konstruktor”, podczas których wykonały prosty model windy/studni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z aktywności wykonywanych przez dzieci. Aby powiększyć zdjęcie trzeba na nie kliknąć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zajęcia w przedszkolu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.