Wycieczka zerówki

19 września dzieci z zerówki odwiedziły „Gospodarstwo Ludwik Majlert”. Położone jest ono na terenie północnej Warszawy, na prawym brzegu Wisły. Tradycjami sięga XIX wieku (wtedy nazywało się jeszcze Marcelin-Tadzinek) i  jest kontynuacją rodzinnych tradycji.

Dzięki temu nasze przedszkolaki dowiedziały się jakie warzywa uprawiane są w okolicach Warszawy. Spróbowały smaku kalarepy, szczypiorku czosnkowego oraz jarmużu prosto z pola. Zobaczyły jak prowadzić uprawę na polu oraz w szklarniach, w tym ręczne zbieranie płodów rolnych z pola. Dowiedziały się również, że od 120 lat w tym miejscu uprawiane są szparagi. Na koniec w lokalnym sklepiku wybrały sobie pamiątkowe dynie. Jedną z dyni mogły też zjeść na podwieczorek.

Bardzo dziękujemy lokalnym rolnikom (w szczególności oprowadzającej nas pani Hani) za stworzenie nam możliwości poznania historii i specyfiki naszego regionu.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu „Przedszkole z tradycjami”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia przedszkolne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.