Zajęcia popołudniowe

Ruch kreatywny dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pani Małgosia
Na zajęciach tworzymy z dziećmi przestrzeń, gdzie mogą w twórczy sposób realizować swoje naturalne potrzeby: ruchu, tańca i zabawy. Dzieci wykorzystują wyobraźnię, spontaniczność i radość działania tworząc własne, wspólne zabawy. Jest to też świetna okazja do doskonalenia umiejętności porozumiewania się oraz przyjmowania różnych ról w grupie.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Koszt: 50 PLN


Ceramika

Prowadzi: pani Edyta
W ramach zajęć proponuję ręczne formowanie z brył gliny, wałeczków, kulek i taśm, z użyciem różnorodnych form pomocniczych, wycinanie od szablonów z rozwałkowanego plastra gliny. W trakcie zajęć dzieci będą mogły wykonać różnego rodzaju ozdoby, proste naczynia, figurki zwierząt, postacie z bajek oraz zrealizować własne pomysły. Wszystkie wykonane prace zostaną utwardzone przez wypalenie i oddane wykonawcy.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Koszt: 50 PLN


Zajęcia naukowe dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pan Marcin
W trakcie zajęć dzieci będą wykonywały pod kontrolą prowadzącego doświadczenia związane z prawami natury i zjawiskami obecnymi wokół nich. Będą wyciągać wnioski i szukać przyczyn istniejących w przyrodzie prawideł oraz przewidywać ich skutki. W programie zajęcia związane z magnetyzmem, elektrycznością, dynamiką, chemią barw i wiele innych.

Zajęcia odbywają się we wtorki
Koszt: 50 PLN


Zajęcia korekcyjne

Prowadzi: pani Martyna
Założeniem zajęć jest profilaktyka oraz korygowanie złych nawyków i wad postawy przez:
wzmocnienie określonych grup mięśni,
wyrabianie nawyków prawidłowej postawy,
usuwanie ewentualnych braków ruchomości w stawach,
stosowanie ćwiczeń kształcących i ogólnorozwojowych
podnoszących sprawność dzieci.

Zajęcia odbywają się we wtorki
Koszt: 50 PLN


Taniec

Prowadzi: pani Karina
Połączenie muzyki z ruchem daje możliwość wspaniałej zabawy dla wszystkich dzieci. Bawią się one przy różnorodnej muzyce i poznają układy choreograficzne dla poszczególnych utworów. Uczą się nowych gier i zabaw ruchowych. A przy tym rozwijają swoje dyspozycje muzyczne. Muzyka ze swoim rytmem w szczególny sposób porządkuje i daje możliwość rozładowania naturalnej ruchliwości dziecka.

Zajęcia odbywają się w środy
Koszt: 50 PLN


Zajęcia muzyczne dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pan Piotr
Podczas zajęć muzycznych dzieci ćwiczą wyobraźnię, myślenie oraz stają się wrażliwe na muzykę. Różne formy obcowania z nią dają im możliwość ogólnego rozwoju. Na zajęciach przewidujemy m.in grę na instrumencie klawiszowym, zapoznanie z klawiaturą i nutami, grupowe zabawy muzyczno-rytmiczne oraz słuchanie wybranych fragmentów muzycznych i krótkie wypowiedzi dzieci o danym utworze.

Zajęcia odbywają się w środy
Koszt: 50 PLN


Zajęcia sportowe

Prowadzi: pan Rafał
Podczas zajęć sportowo-gimnastycznych dzieci poznają różne gry i zabawy ruchowe. Zajęcia są tak zróżnicowane, aby były ciekawe dla wszystkich uczestników. Celem zajęć jest stymulowanie rozwoju fizycznego dzieci, zapoznanie ich z zasadami gier i zabaw oraz integracja przedszkolaków. Poprzez zabawy zespołowe dzieci uczą się funkcjonować w grupach społecznych współpracować i pomagać sobie wzajemnie.

Zajęcia odbywają się w czwartki
Koszt: 50 PLN


Cuda z Natury dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pani Małgosia
Na zajęciach dzieci będą uczyć się wykorzystywać dary natury (m.in. liście, kwiaty, gałązki, piasek) do tworzenia barwnych kompozycji plastycznych. Zajęcia będą rozwijać twórcze zdolności dzieci, umiejętności posługiwania się narzędziami pisarskimi i malarskimi oraz wiedzę ekologiczną dzieci. Swoje skarby przedszkolaki będą mogły później podarować jako prezent na różne okazje.

Zajęcia odbywają się w czwartki
Koszt: 50 PLN


Zajęcia plastyczne dla dzieci młodszych (3-4 lata)

Prowadzi: pani Kasia
Zajęcia przewidują poznanie i wykorzystanie różnych technik plastycznych, tworzenie kompozycji płaskich i przestrzennych. W trakcie zajęć dzieci będą między innymi:

  • malować farbami plakatowymi i akwarelowymi z użyciem na przykład pędzelków, patyczków czy piórek,
  • rysować kredkami świecowymi, ołówkowymi oraz pastelami,
  • modelować i lepić z gliny, plasteliny, modeliny, masy solnej i masy papierowej,
  • układać kompozycje z wykorzystaniem włóczek, guzików oraz różnych materiałów przyrodniczych.

Zajęcia odbywają się w czwartki
Koszt: 50 PLN


Wędrówki igły i niteczki

Prowadzi: pani Asia
Zajęcia mają służyć rozwijaniu wyobraźni i kreatywności dzieci oraz usprawnianiu zdolności manualnych. Dzieci będą wykonywać prace związane z szyciem, haftowaniem, szydełkowaniem, robieniem makatek itp.
Przewidziana jest nauka prostych ściegów, przyszywania guzików, cekinów, koralików oraz wiązania wstążek. Przy okazji wykonywanych prac maluchy będą zaznajomią się z akcesoriami krawieckimi oraz ich zastosowaniem, począwszy od igły zwykłej, igły groszówy, naparstka, igielnika, nawlekacza do nitek, poprzez szpilki, szpulki a na tamborku, szydełku czy osnowie skończywszy. Dzieci poznają również bogactwo i różnorodność tkanin. Prace wykonywane będą na materiałach typu: kreton, kora, sztruks, filc, polar, bawełna, baja, muślin, frotté itp.
Poziom wykonywanych prac będzie dostosowany do możliwości dzieci a proponowane tematy możliwie efektowne i atrakcyjne wizualnie.

Zajęcia odbywają się w piątki
UWAGA: Zajęcia zaczynają się dopiero od listopada 2014

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.