Zajęcia popołudniowe 2017

Zajęcia Popołudniowe odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 16.00 i są przeznaczone dla dzieci uczęszczających do Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA (o ile nie wskazano inaczej). Opłata za te zajęcia nie jest wliczona w czesne i jest podana w opisie. Liczebność grup wynosi 6-12 osób w zależności od rodzaju zajęć.

Jeśli są wolne miejsca to dziecko może uczęszczać na kilka rodzajów zajęć. Pierwszeństwo w zapisie mają jednak dzieci korzystające tylko z jednego rodzaju zajęć. Zapisu dokonujemy osobiście lub telefonicznie w sekretariacie Fundacji podając do 2 propozycji (preferowaną i zapasową). Decyzję o przyjęciu dziecka na zajęcia dodatkowe podejmuje osoba je prowadząca.

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września 2017 r. 13 września będzie już można sprawdzić na jakie zajęcia dzieci zostały zakwalifikowane. Po tym terminie będzie można zapisać dziecko, o ile będą jeszcze wolne miejsca.  Zajęcia rozpoczynają się 18 września 2017.

Poniżej podano krótki opis zajęć i dni, w których się odbywają.


Taniec dla dzieci młodszych (3-4 lata)

Prowadzi: pani Małgosia
Ruch i taniec to naturalna droga komunikacji, to przyjemność i sposób na intensywniejsze poczucie siebie. Na naszych zajęciach dużo będzie zabawy, spontaniczności, a oparte na ruchu interakcje między dziećmi są bezcenne dla rozwoju  i budowania zdrowych więzi. Taniec w strukturze oraz  improwizowany wspierają rozwój emocjonalny, poznawczy i ruchowy dziecka. Będziemy zatem bawić się i tańczyć podążając za naturalnymi potrzebami dzieci.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Podglądamy Przyrodę dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzą: pani Ania
Co wiemy o przyrodzie? Jak możemy podglądać przyrodę? Co lubią rośliny? Czy oddychają? Co jedzą? Co robią nocą? Co może ukrywać doniczka? Jak długo żyją drzewa? Dlaczego liście są zielone? Czy to prawda, że ptaki są niemądre? Ile czasu śpią ptaki? Jaki jest ptasi plan dnia? Skąd bierze się skorupka jajka?
Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na zajęciach przyrodniczych. Punktem wyjścia jest dziecięca ciekawość. Dzieci staną się autorami tematów zajęć. W naukowych poszukiwaniach wykorzystamy metodę obserwacji, eksperyment i wspólne rozmowy. Dzieci stworzą kolekcje – dokumentację swoich naukowych poszukiwań.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Ceramika

Prowadzi: pani Edyta
W ramach zajęć proponuję ręczne formowanie z brył gliny, wałeczków, kulek i taśm, z użyciem różnorodnych form pomocniczych, wycinanie od szablonów z rozwałkowanego plastra gliny. W trakcie zajęć dzieci będą mogły wykonać różnego rodzaju ozdoby, proste naczynia, figurki zwierząt, postacie z bajek oraz zrealizować własne pomysły. Wszystkie wykonane prace zostaną utwardzone przez wypalenie i oddane wykonawcy.

Zajęcia odbywają się w piątki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Zajęcia naukowe dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pan Marcin
W trakcie zajęć dzieci będą wykonywały pod kontrolą prowadzącego doświadczenia związane z prawami natury i zjawiskami obecnymi wokół nich. Będą wyciągać wnioski i szukać przyczyn istniejących w przyrodzie prawideł oraz przewidywać ich skutki. W programie zajęcia związane z magnetyzmem, elektrycznością, dynamiką, chemią barw i wiele innych.

Zajęcia odbywają się w czwartki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Taniec dla dzieci starszych (5-6 lat)

Prowadzi: pani Karina
Połączenie muzyki z ruchem daje możliwość wspaniałej zabawy dla wszystkich dzieci. Bawią się one przy różnorodnej muzyce i poznają układy choreograficzne dla poszczególnych utworów. Uczą się nowych gier i zabaw ruchowych. A przy tym rozwijają swoje dyspozycje muzyczne. Muzyka ze swoim rytmem w szczególny sposób porządkuje i daje możliwość rozładowania naturalnej ruchliwości dziecka.

Zajęcia odbywają się w środy
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Logofigle

Prowadzą: pani Agata
Zajęcia mają na celu rozbudzenie ciekawości aktywnością słowną oraz pomoc w rozwijaniu mowy. Wykorzystanie zabawy oraz współpracy dzieci z logopedą stymuluje poprawne opanowanie języka  i niezbędnych jego aspektów takich jak: sprawność narządu artykulacyjnego, słuch fonematyczny, prawidłowy tor oddychania, dojrzały sposób połykania, poprawność artykulacyjna, sprawność komunikacyjna oraz percepcja słuchowa Zajęcia będą też wspierać motorykę dużą i małą.

Zajęcia odbywają się w piątki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


 Origami dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzą: pani Monika
Zapraszam na zabawę w składanki papierowe przy pomocy starej japońskiej sztuki origami. Poprzez zabawę będziemy uczyć się jak różnorodne rzeczy można wytworzyć z jednego kawałka papieru i to bez użycia kleju i nożyczek. Zajęcia te dadzą nam również okazję do pobudzenia i wyrażenia emocji przez ciekawą dyskusję. Poćwiczymy również nasze rączki i cierpliwość, które niezawodnie przydadzą się w dalszej nauce.

Zajęcia odbywają się we wtorki
Koszt: 50 PLN miesięcznie


Regulamin Zajęć Popołudniowych dostępny jest w siedzibie Fundacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności Fundacji, Wydarzenia przedszkolne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.