Życzenia dla dzieci, rodziców, pracowników i naszych przyjaciół

Życzenia na Święta i Nowy Rok

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice, Współpracownicy
i Przyjaciele Przedszkola i Fundacji,

dziękuję za każde spotkanie – wspólne i indywidualne – które miało miejsce w roku 2021. Dzięki otwartości, wzajemnej życzliwości znajdowaliśmy rozwiązania pojawiających się trudności, małych i dużych  kłopotów oraz jak najmniej uciążliwe dla wszystkich dostosowania różnych ograniczeń. Pewnie dlatego odkrywaliśmy powody radowania się i ochotę do realizowania  różnych przedsięwzięć (np. mikołajkowe przedstawienie, Dzień Kartofla, nowy przedszkolny ogródek). Mam nadzieję, że pomimo ograniczeń Rodzice mieli wystarczająco dużo spotkań i rozmów z Pracownikami naszego Przedszkola, a jeśli ktoś potrzebował większej naszej uwagi – nadrobimy to w nadchodzącym roku. Mam nadzieję, że rekompensatą wielu ograniczeń były popołudniowe spotkania Rodziców w przedszkolnym ogródku.

List dzieci do Świętego Mikołaja

Nasze przedszkolaki, choć są doskonale wtajemniczone w znaczenie takich słów jak ”covid”, „kwarantanna” i doświadczały konsekwencji z nimi związanych,  kiedy były w przedszkolu, były radosne jak zawsze. Dziękuję Wychowawcom i Terapeutom, że tworzyli dzieciom atmosferę beztroski i radosnej zabawy, że pamiętali o przedszkolakach pozostających z różnych powodów w domach oraz, że uczyli dzieci tego pamiętania o nieobecnych koleżankach i kolegach.  Więź i troska – to ważne wymiary, które trzeba rozwijać i pielęgnować.  Nasze Dzieci potrafią już troszczyć się nawet o Świętego Mikołaja.

Życzę Wszystkim, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były czasem doświadczania pokoju, dobroci, miłości i radości; czasem wspólnego kolędowania i serdecznych rozmów.

Nowy Rok 2022 niech będzie rokiem obfitującym w dobro i we wszystko czego pragniecie dla siebie, dla Waszych Bilskich, dla naszej Ojczyzny i dla Świata. Niech Uważność, Troska i Szacunek będzie motywacją w podejmowaniu wszelkich działań względem siebie i względem innych.

Szczęśliwego Nowego Roku 2022!

Anna Florek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności Fundacji, Wydarzenia przedszkolne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.