Rekomendacja Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka 2022

Rekomendacja Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka 2022/23

Rekomendacja Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka

Przedszkole prowadzone przez naszą Fundację uzyskało kolejną oficjalną rekomendację Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

Oznacza to, że Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka potwierdza, że Społeczne Przedszkole Integracyjne Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA prowadzi terapię, której skuteczność dokumentują badania naukowe i która spełnia kryteria gwarantujące zgodność z zasadami Stosowanej Analizy Zachowania. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka od 2006 roku wszechstronnie pomaga dzieciom z autyzmem oraz ich rodzinom. Jest jednym z członków założycieli ASAI (Alliance for Scientific Autism Intervention http://www.asai.science/), organizacji zrzeszającej placówki spełniające standardy modelu stworzonego przez dr Krantz i dr McClannahan, założycielki Princeton Child Development Institute.

IWRD prowadzi działalność terapeutyczną, edukacyjną i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Ponadto szkoli specjalistów z kraju i z Europy oraz pomaga w tworzeniu podobnych placówek w Polsce i za granicą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności Fundacji, Wydarzenia przedszkolne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.