Zajęcia popołudniowe

Zajęcia Popołudniowe odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 16.00 i są przeznaczone dla dzieci uczęszczających do Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA (o ile nie wskazano inaczej). Opłata za te zajęcia nie jest wliczona w czesne i jest podana w opisie. Liczebność grup wynosi 6-12 osób w zależności od rodzaju zajęć.

Jeśli są wolne miejsca to dziecko może uczęszczać na kilka rodzajów zajęć. Pierwszeństwo w zapisie mają jednak dzieci korzystające tylko z jednego rodzaju zajęć. Zapisu dokonujemy osobiście lub telefonicznie w sekretariacie Fundacji podając do 2 propozycji (preferowaną i zapasową). Decyzję o przyjęciu dziecka na zajęcia dodatkowe podejmuje osoba je prowadząca.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września 2020 r. 14 września będzie już można sprawdzić na jakie zajęcia dzieci zostały zakwalifikowane. Po tym terminie będzie można zapisać dziecko na dowolną liczbę zajęć, o ile będą jeszcze wolne miejsca.  Zajęcia rozpoczynają się 17 września 2020.

Poniżej podano krótki opis zajęć i dni, w których się odbywają.


Ceramika

Prowadzi: pani Edyta
W ramach zajęć proponuję ręczne formowanie z brył gliny, wałeczków, kulek i taśm, z użyciem różnorodnych form pomocniczych, wycinanie od szablonów z rozwałkowanego plastra gliny. W trakcie zajęć dzieci będą mogły wykonać różnego rodzaju ozdoby, proste naczynia, figurki zwierząt, postacie z bajek oraz zrealizować własne pomysły. Wszystkie wykonane prace zostaną utwardzone przez wypalenie i oddane wykonawcy.

Zajęcia odbywają się w piątki
Koszt: 15 PLN zajęcia wrześniowe, 180 PLN kwartalnie

Pierwsze zajęcia: 25 września


Taniec

Prowadzi: pani Beata
Zabawy z tańcem to pomysł na przyjemne i kreatywne spędzanie czasu, to sposób na rozwój koordynacji ruchowej! To nie tylko okazja do rozwijania w dziecku poczucia rytmu, ale także metoda na budowanie pewności siebie, na rozwój wrażliwości.
Taniec i śpiew to zabawa, która ma pomóc dzieciom wyrażać emocje, rozwijać wyobraźnię, a także pobudzać do spontanicznej interakcji. Na naszych zajęciach Twoje Dziecko ma się przede wszystkim dobrze bawić i czerpać radość z tanecznej przygody!

Zajęcia odbywają się we wtorki
Koszt: 30 PLN zajęcia wrześniowe, 180 PLN kwartalnie

Pierwsze zajęcia: 22 września


 Podglądamy Przyrodę dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzą: pani Ania
Co wiemy o przyrodzie? Jak możemy podglądać przyrodę? Co lubią rośliny? Czy oddychają? Co jedzą? Co robią nocą? Co może ukrywać doniczka? Jak długo żyją drzewa? Dlaczego liście są zielone? Czy to prawda, że ptaki są niemądre? Ile czasu śpią ptaki? Jaki jest ptasi plan dnia? Skąd bierze się skorupka jajka?
Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na zajęciach przyrodniczych. Punktem wyjścia jest dziecięca ciekawość. Dzieci staną się autorami tematów zajęć. W naukowych poszukiwaniach wykorzystamy metodę obserwacji, eksperyment i wspólne rozmowy. Dzieci stworzą kolekcje – dokumentację swoich naukowych poszukiwań.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i  we wtorki
Koszt: 30 PLN zajęcia wrześniowe, 180 PLN kwartalnie

Pierwsze zajęcia: 21 września


Zajęcia sportowo-ruchowe dla dzieci starszych (4-6 lat)

Prowadzi: pani Olga
Zabawa i ruch jest dla dziecka podstawową formą ekspresji. Rozwija ich motorykę, kreatywność pozwala wyrazić siebie i uwolnić energię. Podczas zajęć sportowo- ruchowych dzieci będą miały okazję poznać zabawy ruchowe, wykonać ćwiczenia rozwijające ich sprawność fizyczną- tory przeszkód. Wykonamy również ćwiczenia rozluźniająco-relaksacyjne.

Zajęcia odbywają się we czwartki
Koszt: 30 PLN zajęcia wrześniowe, 180 PLN kwartalnie

Pierwsze zajęcia: 17 września


Regulamin Zajęć Popołudniowych dostępny jest w siedzibie Fundacji.

Wpłat za te zajęcia można dokonywać osobiście w sekretariacie lub przelewem na Konto:
Fundacja CZAS DZIECIŃSTWA
61 1020 1026 0000 1702 0196 1218 (PKO BP S.A)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności Fundacji i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.