Zbiórka elektrośmieci

Plakat "Moje miasto bez elektrośmieci"

Plakat akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”

W pierwszej połowie stycznia w naszym przedszkolu przy ul. Wolumen organizujemy zbiórkę elektrośmieci. Jest to aktywność w ramach akcji „Moje miasto bez elektrośmieci” w którą w tym roku angażujemy nasze przedszkolaki.

Jako, że za nami świąteczne porządki, to być może macie Państwo jakieś elektrośmieci, na które zabrakło czasu, aby je odwieźć do Miejskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Jeśli tak, to zapraszamy do zostawienia ich w specjalnym pudle znajdującym się w przedsionku przedszkola.

Dzięki tej akcji mamy nadzieję, że segregowanie odpadów oraz ich recykling nie będą tylko teorią uczoną w przedszkolu ale przełożą się na praktycznie działanie. Przy okazji nasze przedszkole może zyskać w zamian pomoce dydaktyczne.

Przypominamy, że elektrośmieciami są wszystkie urządzenia, w tym zabawki, które działają na prąd – zarówno z sieci jak i na baterie. Oczywiście same baterie i akumulatory też są elektrośmieciami. Jeśli macie Państwo w domu zepsute zabawki tego typu, to zachęcamy do ich przeniesienia do przedszkola. Oczywiście inne elektrośmieci też są mile widziane (o ile zmieszczą się w naszym pojemniku). Czekamy na nie w godzinach pracy przedszkola do 18 stycznia 2023 r. Więcej informacji o elektrośmieciach znajdziecie Państwo w informatorze wydanym przez organizatora akcji ElektroEko pod adresem:

https://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/wp-content/uploads/2015/09/MMBE_poradnik-oddzielnie.pdf

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności Fundacji, Wydarzenia przedszkolne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.